Velaquí os horarios provisionais para o curso 2020/2021 da Asociación Cultural Donaire que comezará o xoves 1 outubro.

Se xa estás asociada, podes modificar as túas actividades aquí, e se desexas selo, non tes máis que clicar aquí e informarte do que é Donaire e os prezos.

Estes son os prezos mensuais das actividades:

Actividade Prezo único Prezo reducido*
Baile, pandeireta, gaita 10€ 9€
Percusión 5€ 4,50€
Acordeón 26€ 23€

*Alumno/a apuntado/a a máis dunha actividade, ou se máis dun membro da unidade familiar é alumno/a.

BAILE

GRUPO  NACEMENTO DÍA E HORA LUGAR
1 | Pequeniños 2017 Sábado de 11 a 11:45h. Pista
2 | Rubideiras 2016 Sábado de 11 a 11:45h. Sala 1
3 | A Chousa 2015 Martes de 17:30 a 18:15h. Sala 1
4 | Fungueirazos 2013/2014 Sábado de 12:25 a 13:10h. Sala 1
5 | Vagalume 2011/2013 Xoves de 17:30 a 18:15h. Sala 2
6 | Buxas 2013/2014 Mércores de 17:45 a 18:30h. Sala 2
7 | Grileiros 2011/2012 Mércores de 19 a 20h. Pista
8 | Rebuldeiros 2011/2012 Sábado de 12:25 a 13:10h. Pista
9 | Picote 2010/2011 Luns de 19 a 19:50h. Pista
10 | Velaí Vai 2009/2010 Luns de 19 a 19:50h. Pista
11 | Galantiños do Torreiro 2007/2008 Xoves de 17:15 a 18:15h. Pista
12 | Bailadores do Torreiro 2006/2007(*) Venres de 16:30 a 17:30h. Pista
13 | Pícaros 2004/2005 Venres de 16:30 a 17:30h. Pista
14 |Tarabeliños 2003/2005 Venres de 19:45 a 20:45h. Pista
15 |INICIACIÓN Adultos Xoves de 20 a 21h. Pista
16 | Pola Vila Adultos Mércores de 20 a 20:50h. Pista
17 | Muxicas das Moas Adultos Martes de 21 a 22h. Pista
18 | Marañois Adultos* Luns de 21:05 a 22h. Pista
19| Cascarilla Adultos* Luns de 20 a 20:55h. Pista
20 | Donaire Adultos* Mércores e venres de 21 a 22h. Pista

* Con coñecementos previos.

PANDEIRETA

GRUPO  NACEMENTO DÍA E HORA LUGAR
1 | A Chousa 2015 Martes de 17 a 17:30h. Sala 1
2 | Fungueirazos 2012/2014 Sábado de 11:55 a 12:25h. Sala 1
3 | Vagalume 2011/2013 Xoves de 17 a 17:30h. Sala 2
4 | Buxas 2013/2014 Mércores de 17:15 a 17:45h. Sala 2
5 | Grileiros 2011/2012 Mércores de 18:30 a 19:00h. Sala 1
6 | Rebuldeiros 2011/2012 Sábado de 11:55 a 12:25h. Pista
7 | Picote 2010/2011 Luns de 18:15 a 19h. Sala 1
8 | Velaí Vai 2009/2010 Luns de 18:15 a 19h. Sala 2
9 | Galantiños A 2007/2008 Xoves de 18:15 a 19h. Sala 1
10 | Galantiños B. 2007/2009 Xoves de 18:15 a 19h. Sala 2
11 | Bailadoras do Torreiro 2006/2007(*) Venres de 17:30 a 18:15h. Sala 2
12 | Cantaruxeiras 2004/2005 Venres de 17:30 a 18:15h. Pista
13 | Garuleiros (nenos) 2004/2006 Venres de 17:30 a 18:15h. Sala 1
14 | Tarabeliñas 2003/2004 Venres de 18:55 a 19:45h. Sala 2
15 | Pipiriteiras 2000/2002* Venres de 20 a 20:55h. Sala 2
16 | INICIACIÓN Adultos Mércores de 21:05 a 22h. Sala 2
17 | INICIACIÓN Adultos Xoves de 19 a 20h. Sala 2
18 | Arriscadas Adultos Venres de 21:05 a 22h. Sala 2
19 | Xoldra Adultos Venres de 20 a 21h. Local parroquial dos Castros
20 | Iniciación I Adultos Luns de 19:10 a 20h. Sala 1
21 | Zóscalle Adultos* Luns de 20 a 20:55h. Sala 2
22 | Iniciación II Adultos* Luns de 20:10 a 21h. Sala 1
23 | Cascarilla Adultos* Luns de 21:05 a 22h. Sala 2
24| Ás duras e ás maduras Adultos* Venres de 18:25 a 19:15h. Sala 1
25 | Axeitadiñas Adultos*  Venres de 22 a 23  Sala 1
26| Mozos da Ronda Adultos*  Mércores de 20 a 21h.  Sala 1

*Con coñecementos previos.

GAITA

GRUPO  NACEMENTO DÍA E HORA LUGAR
1 | Iniciación I  Adultos Sábados de 11 a 11:45h. Sala 2
2 | Iniciación I  Nados antes de 2011 (incluído) Luns de 17:30 a 18:15h. Pista
3 | Iniciación II  Adultos Venres de 20 a 21h. Sala 1
4 | Iniciación II Xoves de 19:30 a 20:15h. Sala 1
5 | Perfeccionamento I  Xoves de 20:15 a 21 h. Sala 2
6 | Perfeccionamento II Sábado de 12 a 13h. Sala 2

PERCUSIÓN

GRUPO  NACEMENTO DÍA E HORA LUGAR
1 | Iniciación I  2006/2010 Xoves de 19 a 19:30h. Sala 1
2 | Perfeccionamento I Ata 2000 Venres de 18:15 a 18:45h. Sala 2
3 | Perfeccionamento II Venres de 22:15 a 22:45h. Pendente (info. no correo)

ACORDEÓN

GRUPO  NACEMENTO DÍA E HORA LUGAR
1 | Iniciación Mércores de 19 a 19:55h. Sala 2
2 | Perfeccionamento Mércores de 20:05 a 21h. Sala 2