Velaquí os horarios para o curso 2023/2024 da Asociación Cultural Donaire que comezará o sábado 16 de setembro.

Se xa estás asociada, podes modificar as túas actividades aquí, e se desexas selo, non tes máis que clicar aquí e informarte do que é Donaire e os prezos.

Estes son os prezos mensuais das actividades*:

Actividade Prezo único Prezo reducido**
Baile, pandeireta, gaita, pandeiro e percusión 12€ 10€
Acordeón 26€ 23€

*No caso de querer participar nas actividades e non facer a suscrición de socio/a, terás que aboar o dobre da cota estipulada por cada actividade e mes.

**Alumno/a apuntado/a a máis dunha actividade, ou se máis dun membro da unidade familiar é alumno/a. Prezo por actividade.

BAILE

GRUPO  NACEMENTO DÍA E HORA LUGAR
Pequeniños 2018/2020 Luns de 17:15 a 18 h Sala 1
Troula** 2017/2018 Mércores de 18 a 18:45 h Sala 1
A Chousa** 2017 Sábado de 11 a 11:45 h Sala 1
NOVA INICIACIÓN** 2014/2017 Mércores de 18:30 a 19:15 h Pista
Ripadoiro** 2016* Luns de 18 a 18:45 h Pista
Rubideiras** 2015/2016* Sábado de 11 a 11:45 h Pista
Fungueirazos** 2012/2014* Sábado de 11:45 a 12:30 h Pista
Vagalume 2011/2013* Xoves de 18:00 a 18:45 h Sala 1
Buxas 2013/2014* Mércores de 17:45 a 18:30 h Pista
Grileiros 2011/2012* Mércores de 19:15 a 20 h Pista
Rebuldeiros** 2011/2012* Sábado de 12:30 a 13:15 h Pista
Velaí Vai** 2009/2011* Luns de 19:15 a 20 h. Pista
Paroleiras 2008/2014* Venres de 17:45 a 18:30 h CC San Diego
Galantiñas** 2007/2008* Xoves de 17 a 18 h Pista
Bailadores do Torreiro** 2006/2007* Venres de 18:30 a 19:30 h Pista
Grupos para xente adulta
Iniciación mañá Iniciación Mércores de 12 a 13 h Pista
Iniciación tardes Iniciación Luns de 17 a 18 h Pista
Iniciación tardes Iniciación Martes de 18 a 19 h Pista
Iniciación tardes** Iniciación Xoves de 19 a 20 h Pista
Iniciación tardes** Iniciación Xoves de 21 a 22 h Pista
Baila na moa** Iniciación Martes de 19 a 20 h. Pista
O fío da ghadaña** Iniciación II* Martes de 20 a 21 h Pista
Queeruñeiras** Iniciación II* Mércores de 20 a 21 h Pista
Trisca** Iniciación II* Luns de 20 a 21 h Pista
Intermedio mañá Intermedio * Mércores de 10 a 11 h Pista
Seitura** Intermedio * Xoves de 20 a 21 h Pista
Muxicas das Moas** Intermedio* Martes de 21 a 22 h Pista
Cascarilla** Avanzado* Luns de 21 a 22 h Pista
Donaire** Avanzado* Mércores de 21 a 22 h e venres de 20:30 a 21:30 h Pista

* Con coñecementos previos.

**Grupo completo.

PANDEIRETA

GRUPO  NACEMENTO DÍA E HORA LUGAR
Troula** 2017/2018 Mércores de 17:30 a 18 h Sala 1
A Chousa** 2017 Sábado de 10:30 a 11 h Sala1
NOVA INICIACIÓN 2014/2017 Mércores  de 19:15 a 20 h. Sala 1
Ripadoiro** 2016 Luns de 18:45 a 19:15 h Sala 1
Rubideiras** 2015/2016 Sábado de 10:30 a 11 h Sala 2
Fungueirazos** 2012/2014* Sábado de 12:30 a 13:15 h Sala 2
Vagalume 2011/2013* Xoves de 17:15 a 18 h Sala 2
Buxas 2013/2014* Mércores de 17 a 17:45 h Sala 1
Grileiros 2011/2012* Mércores de 18:30 a 19:15 h Sala 2
Rebuldeiros** 2011/2012* Sábado de 11:45 a 12:30 h Sala 1
Velaí Vai 2009/2011* Luns de 18:30 a 19:15 h Sala 1
Paroleiras 2008/2014 Venres de 17 a 17:45 h CC San Diego
Paroleiras 2008/2014 Venres de 18:30 a 19:15 h CC San Diego
Galantiñas** 2007/2008* Xoves de 16 a 17 h Sala 1
Cantaruxeiras** 2006/2007* Venres de 19:30 a 20:30 h Pista
Garuleiros 2004/2006* Venres de 19:30 a 20:30 h Sala 2
Tarabeliñas** 2000/2004* Venres de 19:30 a 20:30 h Sala 1
Grupos para xente adulta
Iniciación mañás Iniciación Mércores de 11 a 12 h Sala 1
NOVA – Iniciación I Iniciación I Luns de 19 a 20h Sala 2
Iniciación I** Iniciación I Martes de 18 a 19h Sala 1
Iniciación I** Iniciación I Martes de 19 a 20 h Sala 1
Iniciación I** Iniciación I Xoves de 18 a 19 h Sala 2
Iniciación I** Iniciación I Xoves de 20 a 21 h Sala 2
Iniciación I** Iniciación I Sábado de 10:45 a 11:45 h Sala 2
Iniciación II Iniciación II* Mércores de 11 a 12 h Sala 1
Iniciación II** Iniciación II* Luns de 21 a 22 h. Sala 2
A Ramalleira** Iniciación II* Martes de 21 a 22 h Sala 1
Ruada** Iniciación II* Mércores de 21 a 22 h. Sala 1
O bando bandiño** Iniciación II* Venres de 19:15 a 20:15 h CC San Diego
Eiras** Iniciación II* Luns de 21 a 22 h. Sala 1
Barlovento Intermedio* Xoves de 19 a 20 h Sala 1
Arriscadas Intermedio* Mércores de 20 a 21h. Sala 2
Terma da man** Intermedio* Martes de 20 a 21 h Sala 1
Zóscalle** Avanzado* Luns de 20 a 21 h Sala 1
Cascarilla** Avanzado* Luns de 20 a 21 h Sala 2
Ás duras e ás maduras** Adultos* Venres de 18:30 a 19:30 h Sala 1
Axeitadiñas** Avanzado*  Venres de 21:30 a 22:30 h. Sala 1
Mozos da Ronda** Avanzado*  Mércores de 20 a 21 h Sala 2

*Con coñecementos previos.

**Grupo completo.

GAITA

GRUPO  NACEMENTO DÍA E HORA LUGAR
Iniciación I  Nados antes de 2013 (incluído) Luns de 18:15 a 19 h Sala 2
Iniciación I** Adultos Mércores de 19:30 a 20:15 h Sala 1
Iniciación I** Adultos Xoves de 19:45 a 20:30 h Sala 3
Iniciación II  2006/2010* Xoves de 18:45 a 19:45 h Sala 3
Iniciación II Adultos* Venres de 18:30 a 19:30 h Sala 2
Perfeccionamento I  Adultos* Xoves de 20:30 a 21:30 h Sala 3
Perfeccionamento II Adultos* Sábado de 12:15 a 13:15 h Sala 2

**Grupo completo.

PERCUSIÓN

GRUPO  NACEMENTO DÍA E HORA LUGAR
Iniciación I** Nados antes de 2013 (incluído) Sábado de 13:15 a 13:45 h Sala 3
Iniciación I 2011/2013 Xoves de 18:45 a 19:15 h Sala 2
NOVA INICIACIÓN 2000/2011 Venres de 17:45 a 18:30 h Sala 2
Iniciación adultos** Adultos Luns de 19:15 a 20 h Sala 1
Perfeccionamento I Adultos Xoves de 19:15 a 20 h Sala 2
Perfeccionamento I 2006/2010 Xoves de 18 a 18:45 h Sala 2
Perfeccionamento II Adultos Sábado de 11:45 a 12:15 h Sala 3

**Grupo completo.

ACORDEÓN

GRUPO DÍA E HORA LUGAR
Iniciación I Mércores de 18:30 a 19:30 h Sala 3
Iniciación II Mércores de 19:30 a 20:30 h Sala 2
Perfeccionamento Mércores de 20:30 a 21:30 h Sala 2

PANDEIRO

GRUPO  NACEMENTO DÍA E HORA LUGAR
Iniciación I** Adultos Xoves de 21 a 22 h Sala 2
Iniciación II** Adultos Mércores de 18:45 a 19:45 h Sala 1

**Grupo completo.